شیره های گیاهی از معجون های معجزه آسایی به شمار می روند که تقریبا مورد مصرف نیمی از افراد جامعه قرار میگیرند. یکی از شگفت انگیز ترین شیره های گیاهی که از خواص ارزشمندی برخوردار است، شیره ی خرما می باشد. شیره خرما سرشار از ویتامین و املاح لازم برای بدن بوده و نقش موثری برای درمان اغلب بیماری ها دارد. یکی از بیماری هایی که شیره خرما موجب بهبود ودرمان آن می شود، سرماخوردگی است.

اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، به خواص شیره ی خرما برای درمان سرماخوردگی بپردازیم. برای کسب اطلاعات در این زمینه تا انتهای مقاله با ما همراهی نمائید:

بیماری سرما خوردگی:

سرماخوردگی نوعی بیماری واگیر دار است که اغلب دستگاه تنفسی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. این بیماری معمولا با علائمی همچون عطسه، گلودرد، سرفه، تب ، آبریزش بینی و….ظاهر می شود. همچنین باعث کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود. شیره خرما یکی از بهترین خوراکی ها برای درمان بیماری سرماخوردگی است که در ادامه به خواص آن می پردازیم.

شیره خرما برای درمان سرماخوردگی:

هنگاهی که ویروس سرماخوردگی در بدن نفوذ می کند، موجب اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن شده و انرژی لازم بدن را کاهش می دهد.

شیره خرما، یکی از بهترین ماده های غذایی است که دارای طبع گرم می باشد. این شیره ی گیاهی سرشار از مواد معدنی همچون پروتئین، آهن، فسفر ،پتاسیم ،کلسیم، منیزیم و انواع ویتامین های گروه A,B,C است؛ از این رو مصرف این شیره ی گیاهی برای درمان سرماخوردگی، تقویت سیستم ایمنی بدن و تامین انرژی از دست رفته مفید واقع می شود. شیره خرما به علت اینکه سرشار از فیبر است، برای درمان بیماری هایی همچون یبوست، اختلالات روده، مشکلات قلبی، اسهال و… جز داروهای شفا بخش گیاهی به شمار می رود. خرید شیره خرما و استفاده روزانه از شیره خرما در وعده ی صبحانه یا میان وعده، موجب تامین مواد لازم بدن شده و انرژی زیادی را به فرد می بخشد.

کلام آخر:

شیره خرما یکی از عصاره های میوه ی خرما محسوب می شود که برای بدن مقوی می باشد. در فصل سرد سال همچون فصل پاییز و زمستان، به دلیل سرمای هوا، تقریبا نیمی از افراد مبتلا به سرما خوردگی می شوند. از این رو مصرف این عصاره ی پرخاصیت، موجب جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری شده و باعث تقویت بدن می شود.البته استفاده از شیره خرمای طبیعی، مهم ترین مسئله برای برخوردار شدن از خواص آن است. شما عزیزان می توانید برای تهیه ی شیره خرما اصل به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. همچنین برای خرید مطمئن می توانید از طریق خرید اینترنتی وب سایت رازقی، طعم یک شیره ی طبیعی و پرخاصیت را بچشید

قصد ما از تهیه ی مقاله فوق، قرار دادن اطلاعاتی در زمینه تاثیر شیره خرما برای درمان سرماخوردگی بود.

امیدواریم که با مطالعه ی آن، از اطلاعات مفیدی در این زمینه برخوردار شوید و مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

خواهشمندیم نظرات وپیشنهادات خود را در زمینه مقالات وب سایت رازقی در اختیار ما قرار دهید تا با در نظر گرفتن آن ها، مقالات بعدی را طبق خواسته ی شما منتشر نماییم.

پیشنهاد میکنیم از مقاله عرق معجزه آسای عرق بیدمشک دیدن فرمایید.