شیره های گیاهی از خواص ارزشمندی برخوردار هستند و در تامین مواد و ویتامین های لازم بدن نقش موثری دارند. یکی ازشگفت انگیز ترین شیره های گیاهی، شیره خرما می باشد. این شیره ی گیاهی به دلیل وجود عصاره ی خرما در خود، از خاصیت زیادی برخوردار است و مصرف آن برای بدن موثر می باشد. اما متاسفانه این شیره ی گیاهی پر خواص در اکثر نقاط کشور یافت نمی شود یا از نوع اصل و طبیعی آن نیست.

اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، طرز تهیه ی شیره ی خرما را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای تهیه ی این شیره ی مقوی، تا انتهای مقاله با ما همراهی نمایید:

شیره ی حیرت انگیز خرما:

شیره های گیاهی همچون شیره خرما، از مواد مغذی همچون آهن و فسفر برخوردار هستند. همچنین برای درمان اغلب بیماری ها همچون رماتیسم مفید می باشند. از این رو مصرف به اندازه ی آن به ویژه به عنوان صبحانه، به تمامی افراد توصیه می گردد. اگر شما عزیزان هم قصد دارید از خواص این شیره ی خوشمزه برخوردار شوید، به آموزش زیر توجه فرمائید.

مواد مورد استفاده برای پخت شیره خرما:

1) خرما شیره دار

2) آب جوش

طرز تهیه شیره با ارزش خرما:

1) ابتدا برای تهیه ی شیره خرما، لازم است خرما ها را بشوئید و هسته و پوست آن را جدا نمایید.

2) سپس خرما ها را در ظرفی مناسب بریزید و روی حرارت قرار دهید . آنگاه دو برابر مقدار خرماها ، آب جوش به آن اضافه کنید و بگذارید تا به نقطه ی جوش برسد.

3) هنگامی که آب جوش آمد، صبرکنید تا خرماها نرم شده و له شوند. سپس شعله گاز را خاموش کرده و اجازه دهید خرماهای له شده کمی سرد شود.

4) در این مرحله خرما ها را داخل صافی بریزید و اجازه دهید شیره ی آن به طور کامل از صافی خارج شود. (دقت کنید که خرما ها از صافی رد نشوند)

5) در آخر شیره را روی حرارت کم قرار دهید تا آرام بجوشد و غلیظ تر شود.(جهت خرید شیره خرما کلیک کنید)

نکته:

دقت کنید که شیره ی خرما به اندازه مناسبی غلظت پیدا کند؛ زیرا غلظت کم موجب کپک زدن آن می شود.

کلام آخر:

شیره ی خرما موجب تامین انرژی لازم بدن می شود. از این رو استفاده از شیره خرما در صبحانه، موجب افزایش انرژی لازم بدن شده و باعث شادی و نشاط فرد در طول روز می گردد. همچنین مصرف شیره ی خرما در اول صبح، نقش موثری در فعال شدن سلول های عصبی دارد و از ایجاد کم خونی جلوگیری می نماید.

هدف ما از تهیه ی مقاله فوق، آموزش تهیه ی شیره ی خرما بوده است. امیدواریم که با مطالعه و عمل به این دستور پخت، طعم یک شیره خرمای لذیذ را بچشید. همچنین کسانی که به علت مشغله کاری نمیتوانند این شیره ی خوش طعم را تهیه کنند، می توانند با خرید اینترنتی از وب سایت رازقی، از یک شیره ی طبیعی خرما برخوردار شوند.

خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه مقالات وب سایت رازقی در اختیار ما قرار دهید تا با استفاده از آن، کیفیت مقالات منتشر شده را افزایش دهیم.