شیره های گیاهی از خواص ارزشمندی برخوردار هستند و در تامین مواد و ویتامین های لازم بدن نقش موثری دارند. یکی ازشگفت انگیز ترین شیره های گیاهی، شیره خرما می باشد. این شیره ی گیاهی به دلیل وجود عصاره ی خرما در خود، از خاصیت زیادی برخوردار است و مصرف آن برای بدن موثر می باشد. اما متاسفانه این شیره ی گیاهی پر خواص در اکثر نقاط کشور یافت نمی شود یا از نوع اصل و طبیعی آن نیست.

اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، طرز تهیه ی شیره ی خرما را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای تهیه ی این شیره ی مقوی، تا انتهای مقاله با ما همراهی نمایید:

شیره ی حیرت انگیز خرما:

شیره های گیاهی همچون شیره خرما، از مواد مغذی همچون آهن و فسفر برخوردار هستند. همچنین برای درمان اغلب بیماری ها همچون رماتیسم مفید می باشند. از این رو مصرف به اندازه ی آن به ویژه به عنوان صبحانه، به تمامی افراد توصیه می گردد. اگر شما عزیزان هم قصد دارید از خواص این شیره ی خوشمزه برخوردار شوید، به آموزش زیر توجه فرمائید.

مواد مورد استفاده برای پخت شیره خرما:

۱) خرما شیره دار

۲) آب جوش

طرز تهیه شیره با ارزش خرما:

۱) ابتدا برای تهیه ی شیره خرما، لازم است خرما ها را بشوئید و هسته و پوست آن را جدا نمایید.

۲) سپس خرما ها را در ظرفی مناسب بریزید و روی حرارت قرار دهید . آنگاه دو برابر مقدار خرماها ، آب جوش به آن اضافه کنید و بگذارید تا به نقطه ی جوش برسد.

۳) هنگامی که آب جوش آمد، صبرکنید تا خرماها نرم شده و له شوند. سپس شعله گاز را خاموش کرده و اجازه دهید خرماهای له شده کمی سرد شود.

۴) در این مرحله خرما ها را داخل صافی بریزید و اجازه دهید شیره ی آن به طور کامل از صافی خارج شود. (دقت کنید که خرما ها از صافی رد نشوند)

۵) در آخر شیره را روی حرارت کم قرار دهید تا آرام بجوشد و غلیظ تر شود.(جهت خرید شیره خرما کلیک کنید)

نکته:

دقت کنید که شیره ی خرما به اندازه مناسبی غلظت پیدا کند؛ زیرا غلظت کم موجب کپک زدن آن می شود.

کلام آخر:

شیره ی خرما موجب تامین انرژی لازم بدن می شود. از این رو استفاده از شیره خرما در صبحانه، موجب افزایش انرژی لازم بدن شده و باعث شادی و نشاط فرد در طول روز می گردد. همچنین مصرف شیره ی خرما در اول صبح، نقش موثری در فعال شدن سلول های عصبی دارد و از ایجاد کم خونی جلوگیری می نماید.

هدف ما از تهیه ی مقاله فوق، آموزش تهیه ی شیره ی خرما بوده است. امیدواریم که با مطالعه و عمل به این دستور پخت، طعم یک شیره خرمای لذیذ را بچشید. همچنین کسانی که به علت مشغله کاری نمیتوانند این شیره ی خوش طعم را تهیه کنند، می توانند با خرید اینترنتی از وب سایت رازقی، از یک شیره ی طبیعی خرما برخوردار شوند.

خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه مقالات وب سایت رازقی در اختیار ما قرار دهید تا با استفاده از آن، کیفیت مقالات منتشر شده را افزایش دهیم.

پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با خواص معجون شیر با شیره انگور دیدن کنید.