تقریبا نیمی از افراد، هنگام خواب شبانه دیر به خواب می روند و صبح با بی حالی و خستگی زیاد بیدار می شوند. متاسفانه از آنجا که در وعده ی صبحانه از مواد غذایی ناسالم و مضر استفاده می نمایند، نه تنها خستگی و بی حالی آن ها از بین نمیرود، بلکه باعث تشدید آن هم می شود. مصرف صبحانه مقوی نقش مهمی برای فعال شدن سلول های بدن و تامین انرژی دارد. یکی از بهترین صبحانه ها که برای تامین مواد مغذی بدن مفید واقع شده و خاصیت انرژی زایی دارد ، استفاده از شیره های گیاهی است. انواع شیره ها همچون شیره انجیر، شیره انگور ، شیر خرما و… نقش موثری در تامین املاح مورد نیاز بدن دارند. اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، آموزش یک صبحانه مقوی با استفاده از شیره انجیر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس برای دستیابی به اطلاعات در مورد آموزش صبحانه ی مغذی شیره کنجدی ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید:

مواد مورد نیاز جهت تهیه شیره کنجدی:

۱) یک الی دو قاشق شیره انجیر ( می توانید از شیره های گیاهی دیگر یا مخلوط آن ها هم استفاده نمائید )

۲) سه عدد گردو

۳) یک قاشق غذا خوری پودر کنجد یا دانه کنجد

طرز تهیه شیره کنجدی:

۱) ابتدا شیره را کمی هم بزنید تا باز شود و از حالت سفتی در بیاید.

۲) سپس در مرحله ی دوم کنجد را به آن اضافه کرده و مخلوط نمائید.

۳) در نهایت گردو را بر اساس سلیقه ای که دارید، خورد کرده یا پودر نمائید و به شیره کنجدی بیفزایید.

کلام آخر:

استفاده از صبحانه های مقوی همچون شیره فراورده های کنجدی، موجب سرحالی و شادابی شما در طول روز می گردد. همچنین اگر دچار کمبود ویتامین یا املاح مفید بدن شده اید، استفاده از این مخلوط مغذی، نقش موثری در تامین آن ها دارد. بهتر است بدانید میتوانید از شیره کنجدی به عنوان یک عصرانه هم میل نمائید. البته لازم به ذکر است در صورتی می توانید از خواص ارزشمند آن ها برخوردار شوید که این فراورده ها را از فروشگاه های معتبر تهیه نمائید؛ زیرا اکثر افراد شیره های نا مرغوب و تقلبی را در اختیار تان قرار می دهند که نه تنها خواصی برای بدن ندارد بلکه از عوارض بالایی هم برخوردار می باشد. پیشنهاد ما به شما دوستان عزیز جهت برخورداری از یک شیره ی طبیعی و مفید، استفاده از خرید اینترنتی از وبسایت رازقی است. هدف ما از تهیه ی مقاله فوق، آموزش شیره کنجدی برای شما عزیزان بوده است. امیدواریم که با مطالعه ی آن، طعم یک صبحانه یا میان وعده ی مقوی و خوش طعم را بچشید و مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در قبال مقالات وبسایت رازقی در اختیار ما قرار دهید تا با در نظر گرفتن آن، سطح کیفیت مقالات بعدی را ارتقا بخشیم.

پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با خواص چهارشیره دیدن کنید.